film ve dizi önerileri

Sinema ve dizilerde tv de jigolo filmleri ve dizilerini ele almış bir çok yapıt bulunmaktadır.Beyaz perdeye konu olmuş bir çok yapımı sizler için derledik.Jsinema tarihinde zaman zaman ele alınan bir konudur ve çeşitli filmlerde farklı açılardan işlenmiştir. İşte rentboy temalı bazı filmler ve konuları hakkında bilgi:

  1. “American Gigolo” (1980) Yönetmen: Paul Schrader Konu: Bu film, yüksek sınıf kadın müşterilere hizmet eden Los Angeles’lı bir çalışan olan Julian Kaye’in hikayesini anlatıyor. Julian, bir cinayet zanlısı olarak suçlandığında hayatı alt üst olur. Film, bu mesleğinin yanı sıra yalnızlık, yabancılaşma ve haksız suçlamaların getirdiği baskıları da inceler. Richard Gere’in performansı ile dikkat çeker.
  2. “Deuce Bigalow: Male Gigolo” (1999) Yönetmen: Mike Mitchell Konu: Bu komedi filminde, Rob Schneider can sıkıntısından bıkmış bir akvaryum temizleyicisini canlandırıyor. Bir dizi talihsiz olay sonucunda Deuce, kendisini bir çalışan olarak bulur ve komik durumlar yaşanır. Film, jigolo dizilerinden biridir ve bu mesleğini mizahi bir şekilde ele alır.
  3. “Hunger” (2009) Yönetmen: Steve McQueen Konu: Bu film, aynı ismi taşıyan farklı bir film olup adıl konuyu işlemez. Ancak, bu başlık altında yer alabilecek “Hunger” isminde başka bir film yoktur. Eğer belirli bir filmi kastetmediyseniz, lütfen daha fazla detay sağlayın.
  4. “Fading Gigolo” (2013) Yönetmen: John Turturro Konu: John Turturro’nun yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı bu filmde, bir kitapçının kapanması üzerine, kitapçı ve eski çalışanı tarafından bir jigolo filmi kurulur. Woody Allen, aracılık eden kitapçının sahibi rolündedir. Film, yaşlanma, dostluk ve romantizm üzerine dokunaklı ve komik bir bakış atar.
  5. “The Gigolos” (2006) Yönetmen: Richard Bracewell Konu: Londra’da geçen bu bağımsız film, yaşlı kadınlara eşlik eden bir adam ve onun asistanının yaşamını inceler. Film, iş ve kişisel ilişkiler arasındaki karmaşık etkileşimlere dikkat çeker.
  6. “Midnight Cowboy” (1969) Yönetmen: John Schlesinger Konu: Bu klasik film, Teksas’tan New York’a gelen ve kadınlara hizmet etmeyi uman genç bir adamın hikayesini anlatır. Ancak, şehirdeki hayat onun beklediği gibi çıkmaz ve bir sokak dolandırıcısıyla (Dustin Hoffman tarafından canlandırılan) karşılaşır. Film, jigolo dizilerinden biridir ve dostluk temalarını iç içe geçirir.

Similar Posts