Gerçek Aşkın Peşinde: Ruh Eşi mi, Ruh İkizi mi?

İnsanlar yüzyıllarca gerçek aşk için, efsanelerde, masallarda hep bir ruh eşi olduğundan ve onu bulduğu zaman kendilerini tamamlanmış hissettiklerinden bahsetti. Bazıları gerçekten bir ruh eşinin var olduğuna inanırken, kimisi de bu durumun tamamen mantığa dayalı olduğunu iddia etti. Ancak, gerçek aşk ve ruh eşi olmasaydı, belki de mutlu oldukları gözlerinden okunan çiftler çevremizde kumrular gibi dolaşmazdı. Yine de ruh eşi, bir efsane olarak hala özlem duyulan, aranan, hatta yolları gözlenen biri. Eğer siz de henüz hayatınızı özel biriyle paylaşmıyorsanız, ruh eşiniz olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Buna karşılık, “Ruh eşi var mı; gerçek mi; varsa nerede” gibi soruları sonraya saklayın. Birlikte bunu keşfetmek için bir manevi yolculuğa çıkıyoruz.

Öncelikle, bir ruh eşiniz olduğuna inanıp inanmadığınızı sorgulamakla başlayabilirsiniz. Gerçekten, dünyanın herhangi bir yerinde, hayata sizin baktığınız pencereden bakan, aranızda uyum açısından adeta altın oranı tutturabileceğiniz biri olabilir mi? Bu konuda emin olamıyorsanız, gelin ruh eşine duyulan inanç ve alternatif düşünceler hakkındaki bilgilere bir göz atalım…

Ruh eşi değil de ruh ikizi mi?

Gerçek sevgi ve aşkın, ruh ikiziyle mümkün olduğuna inanan pek çok kişi var. Peki, ruh eşiyle ruh ikizi arasında bir fark var mı? Sonuç olarak her ikisinde de büyük bir mutluluktan ve keyifli bir ilişkiden bahsediyoruz. Ancak, ruh ikiziyle kastedilen ruh eşinden çok daha derin gibi görünüyor.

Ruh ikizi, tıpkı ikizlerin aralarında oluştuğu düşünülen bağ gibi aynı acıyı hissetmek, aynı mutluluğu paylaşmak, kısacası kan bağınız olan insanlarla olduğu kadar saf ve gerçek sevgiyi içeriyor. Dolayısıyla, iki kişi değil adeta tek bir yürek olmak söz konusu.

Kendisini, partneriyle bir görebilen, onun hissettiklerini kendisi de hissedebilen insanlar, ruh ikizinin varlığına inanıyorlar. Ya da çevresinde bu tür ilişkiler yaşandığına şahit olanlar, kendisinin de bir gün ruh ikiziyle karşılaşacağını düşünüyor.

Karmik uyuma inanlar

Astrolojiye, enerjiye, karmaya ne kadar inanırsınız; bilinmez. Ancak, durumu çok daha kapsamlı ele alanlar, Hindu inanışlarından girip, horoskoptan çıkıyor ve mükemmel çift uyumunun karmik bağ aracılığıyla mümkün olduğuna inanıyorlar. Gezegenlerin birbiriyle oluşturduğu çekim kuvveti, yüklenlerin aynı gezegen tarafından görüntülenebilmesi gibi ayrıntılarla inerek, karmik eşin bulunabileceğini düşünüyorlar.

Eğer siz de astrolojiye ilgi duyuyor ve burçların, yükselenin, her şeyden önemlisi karmanın gücüne inanıyorsanız, karmik eşinizi astrolojinin sunduğu yöntemlerle araştırabilirsiniz. Karmik eş göstergeleriyle, hangi burçtan, hangi meslekten, nasıl bir eşiniz olması gerektiği gibi parametrelere ulaşabilirsiniz. Böylece tanıştığınız ve karşılaştığınız kişiler için kendinize kriterler belirleyebilirsiniz. Kim bilir, belki de tanışacağınız kişi de karmik eşini arıyordur.

Ruh eşi aşkla sınırlandırılmalı mı?

Ruh eşi kavramının yalnızca aşkla sınırlı olmadığını düşünen ve aynı bağın ailedeki kişilerle, sıkı dostlarla da kurulabileceğini, ruh eşinin aslında çok iyi anlaşan iki kişi olduğunu savunanlarda var. Ancak, zaten sevgililer ve eşler arasında da ilişkiyi güçlendiren de yeri geldiğinde birer iyi dost olabilmek, anne şefkati gösterebilmek, bir baba kadar güven verebilmek değil midir?

Bu nedenle, ruh eşinin çok daha özel anlamlara sahip olması gerektiğine inananlar, ruh eşlerine aynı zamanda ailenin büyüklerine duydukları saygıyı, küçüklerine duydukları korumacı sevgiyi duyuyorlar. Bu da aralarında aşkla birlikte daha pek çok bağın oluşmasına aracı oluyor.

Similar Posts